סטוריטלינג

הסיפור של הסיפור

הקדמה

סיפורים הם דרך חיים. סיפורים הם הדרך לחיים. הם מלווים אותנו מהרגע שבו אנחנו נולדים, דרך הילדות, ההתבגרות והבגרות, ועד הרגע שבו אנחנו עוזבים את העולם. סיפורים מתווים לנו את הדרך, מעבירים לנו את הידע ואת המסורת. את מה שכדאי וישרת אותנו וכמובן גם ממה כדאי לנו להימנע. סיפורים עוזרים לנו להבין את עצמנו, את העולם סביבנו, ואת המקום שלנו בעולם. הם מעצבים את האופן שבו אנחנו חושבים, מרגישים ורואים את העולם.

סיפורים הם גם כלי רב עוצמה להעברת מסרים, להנחלת ידע, ולשינוי התנהגות.

סיפורים טובים מעוררים ונוגעים ברגשות, מעוררים השראה ומשכנעים אנשים לצאת לפעולה.

אז איך עושים את זה? איך לספר סיפור שיעביר את המסרים שלכם בצורה שתסייע  ללקוחות פוטנציאלים להבין ולהתחבר דווקא אליכם ולרצות לבחור בכם? ישנן טכניקות סטוריטלינג שיסייעו לכם ב-איך לספר סיפור ולעצב את המסע שלו כך שידבר בשפה שלכם, וישפיע בצורה משמעותית על הלקוח הפוטנציאלי שיבחר בכם על פני המתחרים

נגן וידאו

אז איך זה קורה?

הסיפור שלך בדרך להצלחה- סדנת סטוריטלינג או הרצאה

אם יש לך סיפור/מסר שחשוב לך להעביר לעולם וגם לך חשוב לעורר רגשות בקהל היעד שלך, לעורר השראה, ולשכנע אנשים לפעולה הכלי של סטורי-טלינג הוא בשבילך. הרצאה על סטוריטלינג שתלמד אותך טכניקות סטוריטלינג- איך לספר סיפור בצורה אמיתית, אותנטית, מרגשת ומשכנעת.

משתתפי ההרצאה על סטוריטלינג יקבלו

  • הדגמת כוחו של הסיפור
  • הבנת מרכיבים חשובים בכתיבת הסיפור האישי או העסקי
  • שאלות מנחות לקראת כתיבת הסיפור שיקדם את המטרה

משתתפי ההרצאה על סטוריטלינג יקבלו בנוסף התנסות ותרגול.

ככל שמתרגלים יותר טכניקות סטוריטלינג, כך הופכים להיות- הלכה למעשה מספרים טובים יותר ומצליחים יותר.

אז מה הסיפור שלך? 

נגן וידאו

איזו אפשרות מתאימה לארגון שלך? הרצאה או סדנת סטוריטלינג
פשוט לבחור ולהתקשר

סטורי-טלינג – להעביר מסר בכלים של סיפור

סיפורים הם דרך חיים. הם מלווים אותנו מרגע לידתנו ועד לרגע האחרון. סיפורים מעצבים את האופן שבו אנו תופסים את העולם, חושבים ומרגישים. הם מעבירים לנו את הידע והמסורת, ומדריכים אותנו מהי הדרך הראויה והערכית שעלינו ללכת בה.

אך סיפורים אינם רק מלווים אותנו לאורך החיים כמעצבי ערכים ותודעה. הם הכלי רב העוצמה שמסייע לנו להעברת מסרים, להנחלת ידע ולשינוי התנהגות. סיפור טוב יכול לעורר בנו רגשות עזים, להניע אותנו לפעולה, ולשכנע אותנו להאמין ברעיון מסוים. סדנת סטוריטלינג היא הכלי היעיל היותר לקחת אתכם מנקודה א, לנקודה ב' תוך שימוש בטכניקות של מספר סיפורים בהתאם למאפיינים העסקיים שלכם.

בעולם העסקי, כשאנחנו נדרשים לדבר מול קהל אז אומנות סיפור הסיפורים – הוא כלי חשוב להצלחה. הוא חלק חשוב מאומנות הפרזנטציה. סיפור משכנע יכול לגרום ללקוחות פוטנציאלים להבין ולהתחבר לעסק שלכם, להתחבר לערכים של העסק, לחזון שלו ומבחינה עסקית- לבחור בך על פני המתחרים.
גם למספרים של העסק יש סיפור. כדאי לדעת לספר גם את הסיפור של הדאטה.

כיצד ניתן לספר סיפור שיעביר את המסרים שלכם בצורה אפקטיבית ביותר?

ישנן עצות רבות לבניית סיפור- סטורי-טלינג, שיכולות לסייע לך בכך:

קהל היעד– הכירו את קהל היעד שלכם – הבינו את הצרכים, החלומות והחששות של לקוחותיכם הפוטנציאלים. סיפור שמתחבר לחוויות החיים האמיתיות שלהם, יהיה משכנע יותר. כדאי לדאוג לספר את הסיפור מהעיניים שלך. חוויה אישית ואוטנטית תחבר את הקהל אליך טוב יותר.

מסגרת – כדאי לתת לסיפור שלך מסגרת מהימנה – להשתמש בדמויות אמינות ובפרטים ספציפיים שיעניקו למסר שלכם תוקף וישכנעו את השומעים שאתם מדברים אמת. רעיון למסגרת יהיו – הזמן, המקום, הדמויות שהיו שם איתך.

רגש– חשוב לשלב ולהכניס רגש לסיפור – רגש הוא מניע חזק מאוד לפעולה ותגובה אצל האדם. סיפורים שמעוררים רגשות כמו שמחה, עצב או תקווה, נוגעים יותר ללב השומעים וגורמים להם להתחבר אליכם ברמה העמוקה יותר. מבחינה עסקית- חיבור של לקוחות אליך יביא גם לתוצאות ולעמידה ביעדים שלך. אותה השפעה יכולה להיות גם על הקריירה שלך במסלול שלך להתקדם- כדאי לספר סיפורים שמערבים רגש.

הפתעה – גורם של מתח או הפתעה או דבר לא צפוי תמיד יעזור לך להשאיר את השומעים בקשב, בהאזנה  ויגרום לקהל שלך להקשיב ברוב תשומת לב. ההשפעה החשובה של ההפתעה היא הזכירות. ההפתעה תגרום לקהל לזכור אותך ואת הסיפור שלך.

מינון- יש מאיתנו כאלו שקל להם לספר סיפורים ואלו עלולים ליפול למלכודת העמסת הפרטים. אלו מאיתנו שמודדים כל מילה ומילה- גם כאן עלולה להיות החמצה. שימו לב לתת מספיק פרטים שיבהירו לשומעים את המטרה והעיקר. כמו מלח באוכל- יותר מדי- לא טעים, פחות מדי – תפל.

זכרו, הסיפור הוא הכלי שלכם להשיג את מטרתכם – משיכת לקוחות פוטנציאלים, או הנעת הקריירה, לכן וודאו שהסיפור שלכם מייצר קשר עמוק עם קהל היעד, ומזמין אותם לפעולה מתוך הבנה ורצון להיות חלק מהחוויה שאתם מציעים. 

הצלחת? זהו הכוח של סיפור טוב

יש צורך בעזרה?אני מזמינה אותך לסדנת סטוריטלינג  אותה אני מעבירה או שניתן פשוט ליצור עימי קשר- אני כאן

דילוג לתוכן